Beetangle Player

Beetangle Player je jednoduchý a snadno dostupný média přehrávač. Umožní vám přehrávat nekonečné smyčky bez rušivých mezer mezi klipy. Beetangle Player si můžete u nás buď koupit, nebo si ho můžete sestavit sami. Tento návod popisuje, jak nastavit Beetangle Player koupený od Paninaro Digital. Pokud si chcete postavit svůj vlastní, návod naleznete zde.

Úvodní nastavení

Beetangle player obdržíte kompletní a připravený k provozu. Stačí ho jen připojit k televizi nebo projektoru. Použijte HDMI nebo analogový cinch/3.5mm kabel (nejsou součástí dodávky Beetangle Playeru). Nejdříve připojte TV/projektor, poté počítačovou síť a jako poslední zapojte Player do sítě.

Ve chvíli, kdy se Beetangle Player nastartuje a bude vše v pořádku, uvidíte na obrazovce zprávu podobnou této:

welcome OK

Pokud uvidíte místo toho tuto zprávu, zkontrolujte připojení Playeru k počítačové síti a vaše internetové připojení.

welcome no net

Jestliže je vše v pořádku, opište adresu z obrazovky do webového browseru na počítači, který je na stejné síti. Budete požádáni o heslo. Výchozí heslo je ‘admin’.

Další obrazovka po vás bude chtít “token”. Token slouží k propojení vašeho Beetangle Playeru s vaším Beetanglem účtem. Získáte ho kliknutím na link na stránce, který vás přesměruje na Beetangle admin stránku. Tam můžete token okopírovat.

Nakonec budete požádáni o pojmenování Playeru. Snažte se vytvořit jednoduché jméno, které ale bude pro každý player jiné.

Při první instalaci Playeru bude ještě rozšířen prostor na SD kartě na celou její kapacitu.

Beetangle Player se po dokončení konfigurace restartuje. Nakonfigurovaný Player je teď k dispozici v Beetangle klientu. Od této chvíle na něj můžete posílat jednotlivé smyčky.

Běžná obsluha

Beetangle Player je určen pro každodenní provoz bez zásahů obsluhy. Player jednou připojený k Beetangle účtu stáhne automaticky každou smyčku, kterou na něj pošlete. Začne ji přehrávat v nekonečné smyčce.

K Beetangle Playeru nepotřebujete skoro žádnou obsluhu. Stačí ho jen zapínat a vypínat. Když ale budete potřebovat cokoliv změnit, nebo se podívat na aktuální stav, stačí se připojit webovým prohlížečem na adresu, kterou jste používali při konfiguraci. Ta je vždy ve formátu http://<IP adresa>:8001/

Zde můžete změnit své přihlašovací heslo k Playeru, nastavit audio výstup (HDMI/analog), restartovat přehrávání smyčky, případně i Player odpojit od vašeho Beetangle účtu a připojit ho k jinému.

Beetangle Player kontroluje případné změny jednou za půl hodiny, vždy v půl a v celou. Jestliže chcete, aby se změny projevily okamžitě, můžete to udělat pomocí webového konfiguračního rozhraní. Pokud kliknete na “Force playlist update”, změny se ze serveru stáhnou ihned.

Aktualizace softwaru

Čas od času od nás dostanete email doporučující update Beetangle Playeru. Doporučujeme Vám mít všechny Playery updatované na poslední verzi. Update provedete snadno - stačí kliknout na tlačítko Update SW v konfiguračním rozhraní Playeru. Player se po updatu sám restartuje.

Update

Beetangle podpora

Pokud budete mít jakékoliv problémy, můžete kontaktovat náší podporu emailem na support@beetangle.com. Popište prosím problém, přidejte co nejvíc detailů a připojte i log soubor. Ten najdete snadno v Beetangle Player konfiguračním rozhraní, po kliku na tlačítko “Show logs”

Log